Trešdiena, 10 Jūnijs 2020 10:25

Gundala / Гундала

Uzrakstīja Teodoro
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

 

F

ilmas darbība notiek alternatīvajā visumā - Indonēzijā, kur korupcija un ienākumu nevienlīdzība ir daudz lielāka nekā reālajā dzīvē. Sankaka tēvs kopā ar citiem strādniekiem cīnās par darba algu paaukstināšanu. Protesti pārtop vardarbībā starp strādniekiem un policiju. Sadursmes laikā viņš mirst. Dusmu uzplūdā, Sankaka neizskaidrojamā kārtā ar zibens palīdzību ievaino vairākus cilvēkus un zaudē samaņu. Pēc gada, Sankaka māte darba meklējumos dodās uz kaimiņ pilsētu un solās atgriezties nākamajā dienā, bet pazūd bez pēdām.

 

Spoilers

Sankaka klaiņo pa bīstamajām Džakartas ielām, līdz satiek Avangaku.
Sankaka kādu laiku dzīvo kopā ar Avangu un abgūst cīņu mākslas. Avangaka galvenais princips ir neiejaukties citu cilvēku darīšanās. Pārītis plāno ar preču vilcienu doties uz dienvidiem. Kad pienāk vilciens, Sankaka nepaspēj uzlēkt uz platformas un atkal paliek viens.

Daudzus gadus vēlāk Sankaka strādā par apsardzes darbinieku tipogrāfijā. Valsti pārņem nemieri, korumpētos likumdevējus kontrolē nežēlīgais noziedznieku boss Pengkors, kura pakļautībā ir vesala bāreņu armiju. Pengkors bērnībā smagi cieta ugunsgrēkā, kurā gāja bojā viņa vecāki. Tēvocis viņu aizsūtīja uz bērnu namu, kur darbinieki bāreņus pakļāva spīdzināšanai. Bāreņi Pengkora vadībā saceļas un noslepkavo pāridarītājus.

Pengkors saindē milzīgus  rīsu krājumus ar serumu, kas ietekmē grūtnieču un nedzimušo bērnu smadzenes, padarot tos nespējīgus atšķirt labo no sliktā. Pengkors organizē saindēšanās akta videoierakstu un izplata to caur plašsaziņas līdzekļiem. Tas izraisa cilvēku vidū masu histēriju, tie likumdevējiem pieprasa atļaut tirgot, laboratoriski nepārbaudītu pretindi, ko izstrādājis kāds farmācijas uzņēmums.

Kādu dienu Sankaka izglāb savu kaimiņieni no bandītu nagiem. Slepkavas atriebjas, naktī uzbrūkot un nometot viņu no jumta. Bezsamaņā esošajā ķermenī ietriecas zibens, kurš atdzīvina Sankaku un pamodina viņā pārcilvēciskās spējas.
Vulāna vada tirgus pārdevēju grupu, kura cīnās pret noziedzniekiem un lūdz Sankaku pievienoties, taču viņš atsakās. Noziedznieki atriebjas, nodedzinot tirgu. Redzot tirga pārdevēju ciešanas un bezcerību viņu acīs, Sankaku nolemj viņus aizstāvētu. Ar draugu palīdzību viņš iemācās kontrolēt savas spējas izmantot zibeni. Sankaka iedvesmot tautu apvienoties kopējā cīņai pret neliešu bandu.

 

©Teodoro

imdb Kinopoisk Google  

 

Kadri no filmas

 

Filmas  galvenais varonis ir Gundala, komiksu personāžs kuru mākslinieks Harija Hasmi Suraminata radija 1969. gadā. Filma tika uzņemta sadarbojoties divām studijām «Screenplay Films» un «BumiLangit Studios», filmas  izplatītājs «Legacy Pictures» . Šī ir kinematogrāfiskā visuma «BumiLangit (BCU)» pirmā filma. Filmas “Gundala” pirmizrāde notika 2019. gada 28. augustā. Starptautiskā pirmizrāde notika 2019. gada 11. septembrī, Toronto Starptautiskajā filmu festivālā. Filma saņēma pozitīvas skatītāju un kritiķu atsauksmes par Abimana aktiermākslu, Anwara režiju, vizuālajiem efektiem, kostīmu dizainu un oriģinalitāti.


bibleoteka

 

Papildus informācija

   
Nosaukums oriģinālvalodā:   Gundala
Alternatīvie nosaukumi: Gundala / Гундала
Gads: 2019
Valsts: Indonesian
Žanrs: fantastika, piedzīvojumi,fantāzija
Epizožu skaits: 1
Režisors: Joko Anwar
Galvenajās lomās: Abimana Aryasatya, Tara Basro, Bront Palarae
Pirmizrāde: 28 August 2019 (Indonesia)
Lasīts 577 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 11 Jūnijs 2020 07:09

Multimēdiji

Atstāt komentāru

Komentārs parādīsies pēc tā pārbaudes