Otrdiena, 02 Jūnijs 2020 21:54

Приключения Электроника / Elektronika Piedzīvojumi / Adventure Electronics

Uzrakstīja Teodoro
Vērtēt šo objektu
(0 balsis)

 

A

izjūras pilsētā Tamera, uzdarbojās noziedznieku banda. Tās vadonis, kriminālās pasaules boss Stumps, uzdod labākajam bandas gangsterim Urijam, ,atrast PSRS profesoru Gromovu un nozagt no viņa īpašu iekārtu, kas pazīstama ar nosaukumu “Elektroniks”. Ar tās palīdzību banda spēs veikt “gadsimta noziegumu” - pilsētas muzejā.

Ierodoties PSRS, Urijs atklāj, ka Electroniks patiesībā ir robots, kurš izskatās kā parasts 12 gadus vecs zēns, kuru Gromovs slēpj savā dzīvoklī. Gromovs izveidoja Electroņiku, lai demonstrētu mākslīgā intelekta evolūcijas virsotni. Electroniks spēj ātri asimilēt jebkuru informāciju un atrisināt dažādas sarežģītības problēmas. Bet tajā pašā laikā Elektroniks nav tikai mašīna, viņam ir personība, un Urija ierašanās dienā viņš lūdz Gromovu piepildīt savu sapni. Viņš vēlas kļūt par cilvēku un rīkoties tā, kā viņš to vēlas, nevis tā, kā viņam liek to darīt Profesors. Profesors nolemj atlikt šo sarunu. Elektroniks, uzskatot to par nodevību un aizbēga (papildus garīgajām spējām, Elektronikam piemīt ari izcils fiziskais spēks un spēja pārvietoties ar ātrumu līdz 300 km / hs).

Spoilers

Pēc asistentes Mašas ieteikuma, Gromovs nolemj izsludināt Elektroniku milicijas meklēšanā,  kā savu brāļadēlu un uzrāda zēna fotoattēlu no žurnāla vāka. Kuru viņš izmantoja par pamatu, veidojot elektronika ārējo veidolu.

Zēns uz fotogrāfijas ir skolnieks Sergejs Siroeškins kurš nejaušu apstākļu sakritības dēļ satiekas savu dubultnieku robotu .
Sapazīstinoties tuvāk, Siroeškins ierosina Elektronikam apmainīties vietām un doties uz skolu viņa vietā. Sireroškins visu dienu bauda brīvību savā garāžā, izklaidējas un nemaz nedomā par mācībām un citām problēmām. Tikmēr Elektroniks sadraudzējas ar klasesbiedriem, skolotāji nevar beigt priecāties par pēkšņi parādījušiem talantiem matemātikā, fizkultūrā, zīmēšanā un pat dziedāšanā, un ari Sergeja vecāki ir priecīgi par sava pseido-dēla panākumiem. Nevienam nerodas pat aizdomas, jo vienīgā ārējā atšķirība starp Siroeškinu un Elektroniku ir  emocijās. Tikmēr Urijs atkal un atkal cieš neveiksmes, cenšoties izpētīt Elektronika unikālās spējas. Viņš nevar nolaupīt robotu, jo nezina, kā to kontrolēt un tāpēc turpina izsekot abus zēnus. Laika gaitā Siroeškins saprot, ka viņš ir palicis pilnīgi viens bez draugiem, jo robots aizstājis viņu visur. Apzinoties  bezizejas situāciju kurā nonācis, Sergejs nolemj atzīsties draugiem, ka pēdējā laikā skolā un mājās viņu ir aizstājis robots.


Lieloties draugu priekšā ar saviem "varoņdarbiem", Siroeškins izprovocē negaidītu reakciju Elektronikā. Viņš saprot, lai gan Gromovs viņu vienmēr mācījis darīt cilvēkiem tikai labu, ieņemot Siroeškina vietu, viņš ir izraisījis tam emocionālas ciešanas. Visbeidzot, Elektroniku piebeidz Sireoškina nejauši izmestā frāze, ka viņš diez vai kādreiz kļūs par cilvēku. Emociju uzplūdā viņš bēg. Tikmēr Sergeja atgriešanās skolā un mājās rada daudz nekārtību, jo Elektroniks viņu ir padarījis par “skolas zvaigzni”: izcilu skolnieku visos priekšmetos, “staigājošo enciklopēdiju”, izcilu dziedātāju, sportistu un mākslinieku. Skolotāji kuri jau pieraduši pie Sergeja unikālām spējām. Nevēlās samierināties ar vecā Siroeškina atgriešanos.

Tikmēr Elektroniks, bezmērķīgi klīstot pa pilsētu, sāk izmantot savas spējas cilvēku labā, galvenokārt dažādu mehānismu un ierīču labošanā. Par palīdzību rotaļlietu veikalā, viņš iegūst rotaļlietu suni, no kura izveido pavadoni un draugu - robota suni Ressiju. Visbeidzot draugi atrod, Elektroniku, bet patiesība par puisēnu robotu nāk gaismā. Ari gangsteris Urijs nesnauž rokas salicis klēpī un gatavojas robota nolaupīšanai...

 

©Teodoro

 

imdb Kinopoisk Google  

 

Kadri no filmas

 

2010. gadā režisors Konstantīns Brombergs paziņoja par slavenās filmas turpinājuma uzņemšanu. Bija paredzēts, ka trīsdesmit sēriju garajā seiālā piedalīsies ari Vladimirs un Jurijs Torsujevi. Filmēšanai bija janotiek ASV. Tomēr filmēšana tā ari nekad netika sākta.

2010. gadā, kanāls CTC uzņēma jauniešu seriālu “Нанолюбовь”, ko daudzi uzskata par filmas “Приключений Электроника” rīmeiku. Seriālam bija 40 sērijas. Lai gan seriāla autori noliedz līdzību ar filmu  jo darbība norisinās mūsdienu Krievijā un galveniem varoņiem tika nomainīts dzimums (robots Nana ir žurnālistikas fakultātes studentes Ņinas Kolesnikovas kopija). Seriāla galvenā tēma ir romantika, taču sižetā viegli atpazīstamas daudzas detaļas kuras sakrīt ar filmu.


bibleoteka

 

До чего дошел прогресс

Песенка Урри

 

Papildus informācija

   
Nosaukums oriģinālvalodā:   Приключения Электроника
Alternatīvie nosaukumi: Elektronika Piedzīvojumi / Adventure Electronics
Gads: 1980
Valsts: Ukrainas PSR (Ukraina)
Žanrs: komēdija, fantastika, piedzīvojumi,roboti,sci-fi
Epizožu skaits: 3
Režisors: Константин Бромберг
Galvenajās lomās: Володя Торсуев, Юра Торсуев, Николай Гринько
Pirmizrāde: 23.03.1980
Lasīts 572 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 10 Jūnijs 2020 07:16

Multimēdiji

Atstāt komentāru

Komentārs parādīsies pēc tā pārbaudes