Viešņa no nākotnes / Гостья из будущего / Guest from the future

 gosta iz budusego

 
Filma notikumi sākas Maskavā 1984.gadā. Sestās klases skolnieks Koļa Gerasimovs kopā ar klasesbiedru Fimu Koroļovu, uz ielas pamana dīvainu sievieti un sāk tai sekot. Izsekošanas gaitā, puiši nonāk vecā pamestā mājā, kur Koļa uziet laika mašīnu. Nejauši palaižot ierīci, viņš pārceļas simts gadus nākotnē. Nākotnē zēns satiek robotu Verteru, Maskavas laika institūta darbinieku un pārliecina to nesūtīt viņu nekavējoties atpakaļ, bet ļaut viņam pavērot cilvēku dzīvi 2084. gadā


Sākumā, Koļa nolēmj aizlidot uz citu planētu un dodas uz kosmodromu. Apmaldoties daudzajos gaiteņu labirintos, viņš kļūst pa liecinieku tam, kā uz Zemi nelikumīgi ierodas divi kosmiskie pirāti Žurka un Veselčaks U. Viņi paralizē kosmodroma darbiniekus un pārņem viņu izskatu.

Laupītāji dodas uz zooloģisko dārzu CosmoZoo, kur Alisei (profesora Selezņova meitai), nozog milofonu. Koļam, izdodas atgūt no viņiem milofonu (ierīci domu lasīšanai), bet bēgot ir spiests atgriezties atpakaļ savā laikā. Kosmiskie pirāti un Alise sekodami Koļam pa pēdām arī pārnesās simts gadus atpakaļ.

Pakaļdzīšanās laikā Maskavas ielās Koļam izdodas atrauties no vajātājiem, bet Alise kļuva par nelielas avārijas dalībnieci un nonāk slimnīcā, kur iepazīstas ar Jūliju Gribkovu. Drīz vien Žurka un Veselčaks U nonāk slimnīcā un mēģina nolaupīt Alisi lai uzzinātu, kā atrast Koļu un milofonu. Nelieši var atpazīt zēnu, bet nezina, kur viņu meklēt. Alise izstāsta Jūlijai, ka ieradusies no nākotnes un meklē milofonu, kuru nozaguši kosmiskie pirāti, lai ar tā palīdzību varētu pakļaut visu galaktiku.

Meitenes nolemj turpmāk rīkoties kopā. Lai gan izrādās, ka Jūlija mācās kopā ar Koļu vienā klasē. Vispirms vajag noskaidrot, kurš no trim viņas klasē esošajiem Koļām ir tas, kurš izglāba brīnuma ierīci no pirātu nagiem. Izrādās Alise tikai nejauši ir uzzinājusi kur viņš mācās, bet nav redzējusi Koļu sejā.

Tikmēr kosmiskie pirāti Žurka un Veselčaks U sāk mīt Koļam uz papēžiem...
 

©Teodoro

 

   

 

 

Viešņa no nākotnes” ir  5 epizožu garš, zinātniskās fantastikas, televīzijas minisērijāls, ko 1984. gadā Gorkijas filmu studijā uzņēma režisors Pāvels Arsenovs. Seriāls uzņemts pēc Kirija Buličeva stāsta "Simts gadus uz priekšu" (1977) motīviem, kurš ietilpst grāmatu ciklā “Alises piedzīvojumi”.
Cikla darbība norisinās 21. gadsimta beigās. Grāmatu galvenā varone ir Alisa Selezneva, bioloģijas profesora un kosmiskā zoodārza (CosmoZoo) direktora Igora Selezņeva meita. Katrs stāsts ir veltīts kādam konkrētam piedzīvojumam kosmosā, uz Zemes, pagātnē vai pat pasaku pasaulē. Daudzas grāmatas ir pārtapušas filmās.
bibleoteka

 

 

 

 

Papildus informācija

   
Nosaukums oriģinālvalodā:   Гостья из будущего
Alternatīvie nosaukumi: Viešņa no nākotnes / Guest from the future
Gads: 1985
Valsts: Krievijas PSR
Žanrs: komēdija, fantastika, piedzīvojumi,roboti,sci-fi
Epizožu skaits: 5
Režisors:  Pavel Arsenov,  Olga Gusakova
Galvenajās lomās: Natalya Guseva, Aleksei Fomkin, Ilya Naumov
Pirmizrāde: 25 Martam 1985 — 29 Martam 1985

Related Articles

Information

Šī mājas lapa bija iecerēta ka vieta, kurā es varētu ar citiem dalīties informācijā par savām mīļākām fantastikas filmām, seriāliem un grāmatām. Resurs nesatur video un audio materiālus kuru izmantošana pārkāpj autortiesības.

© Teodoro

Protected by Copyscape Top.Mail.Ru
Яндекс.Метрика